Okna balkonowe przesuwne cieszą się coraz większą popularnością. Jeżeli ktoś jest na etapie wybierania nowej stolarki okiennej do swojego domu, to może rozważyć zakup takich produktów do swojego domu.

Okna balkonowe przesuwne – model uchylny

Do wyboru są te okna, które w części są uchylne. Jakie są zalety stosowania takich okien? Czym się one charakteryzują? Dzięki nim można stworzyć duże przejście na taras/balkon. Ich zdecydowaną zaletą jest fakt, że nie zabierają one wcale dużo miejsca. Montowane są na specjalnych ościeżnicach, które nie wprowadzają ograniczeń przestrzennych. Szyba jeździ po specjalnych “wózkach”, po szynie, których to na co dzień nie widać. Dodatkowo można więc cieszyć się ciekawym efektem wizualnym. Przy tej okazji użytkownicy mają do wyboru okna ze standardowym, wysokim progiem oraz z tym, który jest dostępny w wersji niskiej.

Okna przesuwne – podnoszone

Bardzo ciekawa i chyba najlepsza propozycja, jeśli przy tej okazji uwzględni się nowoczesne rozwiązania technologiczne. Przy czym warto również uczciwe dodać, że jest to jeden z najdroższych modeli okien, dlatego nie każda osoba może pozwolić sobie na jego zakup. Co należy o nich wiedzieć? Okna balkonowe przesuwne w wersji podnoszonej tworzą szerokie przejście, które może nawet wynosić do 6m szerokości. Ich minusem może być waga, która czasem może dochodzić do 200 kg. Warto więc dowiedzieć się, czy ewentualnie konstrukcja całego budynku będzie w stanie sobie z tym poradzić. Duża waga nie wpływa za to na lekkość przesuwania. 

Comments are closed.