Kostiumy kąpielowe to popularne elementy damskiej garderoby noszone na basenie, plaży czy podczas letniego opalania. Rodzajów takich produktów jest jednak bardzo wiele. Jakie modele kostiumów kąpielowych warto znać?

Wersje jednoczęściowe

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe kojarzone są przede wszystkim z kobietami aktywnymi sportowo. Modele takie preferują miłośniczki pływania z uwagi na duży komfort w czasie ruchu. Rynek odzieżowy wychodzi jednak z ofertami, z których chętnie korzystają panie niekoniecznie preferujące wizyty na basenie. Mnóstwo modeli to oryginalne, dobrze dopasowane stroje, które podkreślają sylwetkę i kryją mankamenty.

Poza klasycznymi, w pełni zabudowanymi wersjami jednoczęściowych kostiumów kąpielowych, dużym zainteresowaniem cieszą się również modele nieco odsłaniające ciało. Wśród nich na uwagę zasługuje monokini, czyli strój uznawany za kombinację opcji jednoczęściowej z dwuczęściową. Górna i dolna partia są tu ze sobą połączone, jednak po bokach stworzone jest wyraźne wycięcie, co sprzyja podkreśleniu talii. Rozwiązanie to wybierane jest przez panie, które nie mają problemów z odsłonięciem bioder, części brzucha i pleców.

Wersje dwuczęściowe

Od wielu lat nieco większą popularnością cieszą się kostiumy dwuczęściowe. Kobiety zakładają je głównie z powodu większego komfortu i funkcjonalności w czasie użytkowania. Najczęściej dwuczęściowe kostiumy kąpielowe noszone są podczas wakacyjnych urlopów na plaży lub w przyhotelowym basenie, jacuzzi lub saunie. W tym wypadku oferta sklepów jest naprawdę duża. Można wybrać ogrom modeli, które różnią się krojem zarówno majtek, jak i biustonosza.

Popularny kostium kąpielowy w dwóch częściach to choćby tradycyjne bikini, w którym mamy do czynienia z miseczkami w kształcie trójkąta. Biustonosz zwykle nie jest usztywniony, za to ładnie formuje biust dzięki wiązaniu za pomocą sznurków na szyi. Całość można połączyć z klasycznymi figami, stringami, szortami lub majtkami sznurowanymi na bokach. Inne popularne modele dwuczęściowego kostiumu to bandeau bikini (biustonosz przypominający opaskę), braletka bikini (górna część zabudowana jak top) i tankini (góra w formie koszulki).

Zakup kostiumów kąpielowych

Jak widać, producenci oferują wiele modeli kostiumów kąpielowych. Można je znaleźć w butikach odzieżowych i sportowych oraz w sklepach z bielizną. Większość najpopularniejszych marek i projektantów tworzy co sezon nowe wersje poszczególnych rodzajów strojów. Dzięki temu każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Trzeba przy tym pamiętać, że nie każdy kostium kąpielowy sprawdza się na każdym typie figury. Poszczególne wersje należy dobierać tak, aby komponowały się z rodzajem sylwetki. Na szczęście ilość krojów sprawia, że wszyscy, bez względu na budowę ciała, mogą dopasować ciekawy strój kąpielowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz zobacz wiecej