Decydując się na dzierżawę konia czy też nabywając zwierzę w celach sportowych warto zastanowić się, jakie elementy osprzętu jeździeckiego będą niezbędne nam podczas częstych treningów jeździeckich. Nie wystarczy zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo – ważne jest również to, aby koń był odpowiednio pielęgnowany i przygotowany do jazdy. Elementem, który warto wziąć pod uwagę jest HKM czaprak. Czym różni się od innych produktów tego segmentu?

HKM czaprak – idealny produkt dla jeźdźca i konia

Idealny czaprak poprawia komfort jazdy zarówno konia, jak i jeźdźca – najlepsze produkty tego segmentu tworzone są z wysokiej jakości tkanin  i wypełnień. Zadaniem czapraka jest zmniejszenie nacisku i tarcia siodła na grzbiet konia, jak również zapewnienie mu odpowiedniej wentylacji skóry. HKM czaprak, ze względu na swoje parametry techniczne, doskonale spełnia te zadania i dodatkowo może być dopasowany do konkretnych potrzeb. Jak to możliwe?

Jak skonstruowany jest HKM czaprak?

Konstrukcja czapraka powinna uwzględniać przede wszystkim odpowiednie tworzywa – HKM czaprak tworzony jest nierzadko z tkanin poliestrowych, które pozwalają na swobodną wymianę powietrza i odprowadzanie wilgoci. To szczególnie ważne podczas cieplejszych dni i dłuższych treningów w siodle. Do wypełnienia czapraków stosowane są specjalistyczne pianki i wata, aby maksymalnie zwiększyć ochronę przed naciskiem punktowym czy otarciami grzbietu konia. Atutem prezentowanych czapraków jest odpowiednie profilowanie i ergonomiczne kształty, dopasowane do naturalnych krzywizn grzbietu konia. Wiele z dostępnych modeli posiadaj również specjalistyczne systemy, pozwalające na amortyzowanie wstrząsów powstałych podczas jazdy. Czapraki posiadają dodatkowe paski, aby możliwe było ich wygodniejsze troczenie do siodła.

Comments are closed.