Medycyna estetyczna jest prężnie rozwijającą się gałęzią. Dzięki coraz to nowszym technikom i aparaturze możemy w bezpieczny sposób korygować niedoskonałości utrudniające normalne funkcjonowanie, usuwać niechciane „pamiątki” po chorobach czy wypadkach i udoskonalać swoje ciało, polepszając tym samym jakość życia i samoocenę. Oferta zabiegów z roku na rok jest coraz dłuższa. W nowoczesnych gabinetach, bez konieczności leżenia w szpitalu i borykania się z powikłaniami, możemy szybko i trwale usunąć blizny, pozbyć się cellulitu, wyrównać asymetrię twarzy, powiększyć usta czy spłycić zmarszczki. Wśród ogromu dostępnych kuracji szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się laserowe zabiegi frakcyjne. Czym jest laser frakcyjny CO2? Sprawdź!

Laser frakcyjny CO2 – sposób działania

Laser frakcyjny CO2 jest zaawansowanym sprzętem znajdującym szerokie zastosowanie w  dermatochirurgii, medycynie estetycznej i laryngologii. Urządzenie wyposażone w specjalną głowicę emitującą wiązkę laserową w kontrolowany i bezpieczny sposób uszkadza skórę wokół zmiany, której pacjent chce się pozbyć. Na skórze powstają charakterystyczne mikro-otworki. Fototermiczny uraz skóry uruchamia naturalne procesy naprawcze, które obejmują zarówno uszkodzoną skórę, jak i niechcianą zmianę. W miejscach wyparowanych mikro-otworków tworzy się “nowa skóra”, w strefie przegrzanej przez dyfuzję ciepła przebudowuje się kolagen. W efekcie skóra staje się idealnie gładka i napięta.

Wskazania

Zabiegi frakcyjne polecane są osobom borykającym się z problemami dermatologicznymi, takimi jak blizny różnego typu (na przykład przerostowe, pooparzeniowe czy potrądzikowe), przebarwienia, rozstępy, nierówności, brodawki wirusowe, brak jędrności, zmiany naczyniowe, ostudy  i plamy starcze, włókniaki.

Comments are closed.