Już od wielu lat na rynku dostępne są różne metody zdobienia paznokci. Pojawiają się coraz to nowe technologie, metody oraz produkty. Oczywiście każdorazowo stosowana metoda zdobienia powinna być skonsultowana ze specjalistą. Jej wybór jest w głównej mierze uzależniony od stanu skóry dłoni oraz paznokci klientki.

Stylizacja paznokci wraz z zabiegiem pielęgnacyjnym

Każda stylizacja paznokci niezależnie od rodzaju wybranej techniki powinna być elementem szerszego zabiegu pielęgnacyjnego dłoni dostosowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientki.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci, metoda żelowa

Na rynku bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza dwie metody stylizacji paznokci, w tym: metoda akrylowa oraz żelowa. Wśród podstawowych różnic pomiędzy metodą akrylową a żelową wymienić należy rozbieżność w metodzie zastygania zastosowanego materiału. Akryl zastyga bowiem praktycznie samoistnie i nie konieczności stosowania żadnego dodatkowego sprzętu, natomiast żel wymaga dodatkowego utwardzenia pod wpływem działania lampy UV lub LED. Paznokcie żelowe wydają bardziej naturalnie, a ich struktura jest dość sprężysta. Natomiast akryl stanowi bardzo skuteczną warstwę ochronną nadającą paznokciom dużą trwałość i odporność na wpływ czynników zewnętrznych.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci

Metoda akrylowa zdobienia paznokci wykonywana jest poprzez nakładanie na powierzchnię płytki paznokcia mieszaniny złożonej z proszku akrylowego i monomeru.Nałożona warstwa samoistnie zasycha tworząc dość twardą powierzchnię, która jest następnie piłowana w celu uzyskania pożądanego kształtu. Niewątpliwą zaletą tego typu materiału jest jego plastyczność ułatwiająca modelowanie, a utwardzone paznokcie zdobione metodą akrylową są wytrzymałe na uszkodzenia. W przypadku paznokci akrylowych warto dodać, że dostępne na rynku monomery cechują się zróżnicowaną zdolnością wiązania akrylu oraz szybkością zastygania, natomiast proszek akrylowy dostępny jest w różnych stopniach krycia oraz odcieniach.

Metoda żelowa zdobienia paznokci

Nazwa metody żelowej wynika z charakterystycznej konsystencji stosowanego podczas zdobienia materiału. Jak wspomniano powyżej po aplikacji produktu na płytkę paznokcia konieczne jest jego utwardzenie pod wpływem światła emitowanego przez specjalistyczne lampy. Po tym zabiegu paznokcie poddawane są modelowaniu. Trwałość tego typu produktu wynosi do czterech tygodni. W przypadku niektórych producentów wymagane jest zastosowanie trzech składników w postaci bazy, żelu oraz aplikowanego na wierzch płytki paznokci topu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.