Stworzenie miejsca odpoczynkowego blisko domu jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – olbrzymia ilość mebli ogrodowych i dodatków sprawia, że możemy zaprojektować przestrzeń dopasowaną do naszych potrzeb. Jedną z chętniej wykorzystywanych aranżacji jest romantyczny taras. Miejsce to stanie się naszą ulubioną oazą zieleni i spokoju w okresie wiosny i lata. 

Romantyczny taras – wybieramy meble i dodatki

Jak zaaranżować romantyczny taras? Najważniejszym elementem są meble – wśród licznych kolekcji warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe. Są one nie tylko piękne, ale też zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać komfort. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy wygodne fotele, krzesła, leżanki ogrodowe, sofy narożne – wymieniają pracownicy sklepu gardenspace.pl. Projektanci wykorzystali tu stelaże aluminiowe malowane proszkowo – taka konstrukcja nie jest podatna na działanie wilgoci, korozję czy na odkształcanie. Niska waga aluminium sprawia, że finalna waga mebla jest niewielka. Wierzch mebla tworzy technorattanowa plecionka: jest to materiał syntetyczny, wysoce odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych czy płowienie. Takie meble będą cieszyć nasze oczy przez wiele lat. Dobrym sposobem na kupno kolekcji technorattanowej są meble tarasowe outlet – są to działy wyprzedażowe, które pozwolą na spore oszczędności!

Skuteczna ochrona przed słońcem 

Jak nasz romantyczny taras osłonić przed nadmiernym słońcem? Możliwości są dwie – pierwsza to wykorzystanie funkcjonalnego parasola ogrodowego, który posiada kilka punktów regulacji oraz obszerną czaszę. Druga możliwość to nowoczesna pergola ogrodowa, która dokładnie wyznacza przestrzeń wypoczynkową poprzez swoją konstrukcję. Dach pergoli wykonany jest z ruchomych, aluminiowych listew – pozwolą one decydować o tym, jak wiele światła ma wpaść pod zadaszenie. 

Comments are closed.