Aranżacja kuchni nie będzie zajmować nam dużo czasu. Pamiętajmy o tym, aby ustawić tak zestaw mebli kuchennych z blatem roboczym, aby móc cieszyć się ergonomicznie urządzonym pomieszczeniem. Podczas urządzania kuchni musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Trójkąt roboczy w kuchni

Na pewno będzie podobał nam się nie jeden zestaw mebli kuchennych z blatem. W szczególności, że oferta jest tak duża w ostatnim czasie. Pamiętajmy jednak o tym, aby w kuchni zastosować tzw.”trójkąt roboczy”, którego celem jest ułatwienie nam funkcjonowania w takim pomieszczeniu. Zgodnie z zasadą trójkąta, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości pomiędzy poszczególnymi sprzętami. I tak:

  • odległość między lodówką a zlewozmywakiem powinna utrzymywać się w granicy 120-210cm,
  • odległość między zlewozmywakiem a płytą grzejną powinna utrzymywać się w granicy 120-210cm,
  • odległość między lodówką a płytą grzejną powinna utrzymywać się w granicy 120-270cm.

Zestaw mebli kuchennych podzielony na strefy

Ważne są również poszczególne strefy w kuchni, dzięki którym będzie można przygotować poszczególne posiłki. Pamiętajmy o nich, jeżeli będziemy ustawiać meble w kuchni. Może niektórym to wydawać się błahe, ale złe zaplanowanie poszczególnych stref może wpływać na nasze samopoczucie, a nawet psychikę. Nie będziemy chętni do tego, aby do kuchni iść, czy też zabrać się za przygotowywanie posiłków. Jak to mówią – diabeł tkwi w szczegółach. Pamiętajmy więc o tym również podczas urządzania swojej domowej kuchni. 

Comments are closed.