Lustra w naszych mieszkaniach czy w domach już dawno przestały pełnić funkcję wyłącznie przedmiotu, który pozwala na kontrolowanie wyglądu. Dzisiaj lustra to ciekawy dodatek, który może nie tylko urozmaicić każde wnętrze, ale też sprawić, że stanie się ono optycznie większe i znacznie ciekawsze. Jakie lustra stosować w konkretnych pomieszczeniach? O czym pamiętać?

Lustra w pokojach, sypialniach i salonach

Nie ma wątpliwości, że zastosowanie luster w salonach czy pokojach dziennych jest dzisiaj powszechne. Wynika to głównie z mody – odpowiednio dobrane lustro doskonale dopełnia wnętrze i sprawia, że staje się ono znacznie ciekawsze. Oczywiście ważna jest rama, kształt i wielkość lustra – jednym z gorętszych trendów jest umieszczenie kilku mniejszych, ozdobnych luster obok siebie na ścianie i stworzenie w ten sposób niewielskiej galerii. Taki kącik możemy uzupełnić rośliną wiszącą na ścianie czy zdjęciami, umieszczonymi w wybrany sposób. Taka ściana przyciągać będzie wzrok – przekonują sprzedawcy w sklepie notodo.pl

Lustra w łazience

Lustro w łazience posiada podwójną rolę: przede wszystkim pozwala nam na wygodne wykonywanie wszelkich zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych. Warto tu jednak podkreślić, że lustra, szczególnie w małych łazienkach, są w stanie całkowicie zmienić odbiór tego pomieszczenia. Nowoczesne projektu zakładają w takich pomieszczeniach dwa lustra: jedno ponad umywalkami, drugie najczęściej na wolnej ścianie. Warto pamiętać o tym, aby nasze lustra odpowiednio doświetlić. 

Lustro w przedpokoju

Decydując się na lustra w przedpokoju zazwyczaj myślimy głównie o tym, aby móc przejrzeć się i skontrolować nasz wygląd przed wyjściem z domu. Tu jednak też lustro może pełnić potrójną rolę: przedmiotu, który urozmaica przestrzeń oraz elementu, który pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. 

Comments are closed.