Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć siebie i nasz samochód warto pomyśleć o polisach ubezpieczeniowych. Poza obowiązkową polisą OC ubezpieczyciele w Polsce zaproponują nam dodatkowe pakiety, które pozwolą cieszyć się większą swobodą i wygodą w użytkowaniu auta na co dzień. Jakie to pakiety? Z czego wynika ich cena?

Ubezpieczenie OC – polisa obowiązkowa dla każdego posiadacza samochodu

Ubezpieczenie samochodu w formie polisy OC jest obowiązkowe – wymusza to na nas prawo. OC pozwala na pokrycie kosztów szkód wyrządzonych przez nas na drodze. W praktyce oznacza to, że OC może pokryć koszty leczenia osób poszkodowanych. Wysokość składki polisy OC uzależniona jest od wielu czynników, w tym: od naszego wieku, marki i wieku naszego samochodu, posiadanych zniżek. Polisa kupowana jest na okres jednego roku – ważne jest to, aby zachować ciągłość ubezpieczenia i na kilka dni przed końcem polisy zaopatrzyć się w nową. Pamiętajmy, że polica OC jest jednym z podstawowych dokumentów, które musimy mieć przy sobie podczas kontroli drogowej. Jej brak skutkować będzie mandatem!

Polisy AC i Assistance – co wybrać?

Jako posiadacze samochodów możemy dodatkowo ubezpieczyć nasz samochód poprzez wykorzystani polis AC i Assistance. W przypadku AC polisa ta pozwoli na pokrycie szkód naprawy naszego samochodu, ale też na odzyskanie częściowej równowartości po jego kradzieży czy zniszczeniu. Assistance pozwoli nam na skorzystanie z pomocy drogowej, kiedy przyjdzie taka potrzeba – np. w sytuacji, kiedy podczas dłuższej podróży auto ulegnie awarii. Assistance pozwala na wykupienie opcji holowania (do konkretnej odległości). W pełnych pakietach assistance możemy liczyć na samochód zastępczy czy też na zorganizowanie noclegu dla nas i pasażerów na czas naprawy samochodu. 

Comments are closed.