Modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej to sposób na wzmocnienie efektów treningów i odchudzania. Aby działanie profesjonalnych zabiegów było widoczne, trzeba je powtarzać nawet kilkanaście razy. Wskazane jest również łączenie różnych procedur o uzupełniającym się działaniu. Co ważne, zabiegi modelowania sylwetki nie przyniosą długotrwałych rezultatów, jeśli nie będą szły w parze ze zdrową dietą i regularną aktywnością fizyczną. Przedstawiamy technologie, które warto wziąć pod uwagę.

Modelowanie sylwetki mikrofalami

Zimne mikrofale to technologia, która bez problemu radzi sobie ze zlokalizowaną tkanką tłuszczową, cellulitem i wiotką skórą. Można zastosować ją niemal na każdym obszarze ciała, nawet w okolicy twarzy w celu zredukowania podwójnego podbródka. Mikrofale działają wybiórczo na komórki tkanki tłuszczowej i redukują je w mało inwazyjny sposób, bez przerywania ciągłości naskórka. Podczas zabiegu wykorzystywane są dwie głowice: głębokiego i płytkiego działania. Pierwsza z nich odpowiada za redukcję tkanki tłuszczowej i zaawansowanego cellulitu, natomiast druga – za ujędrnianie skóry oraz redukcję powierzchniowej skórki pomarańczowej.

Rzeźbienie ciała polem elektromagnetycznym

Pole elektromagnetyczne umożliwia stymulację mięśni do skurczów podobnych do tych, które odbywają się podczas aktywności fizycznej. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Beauty Skin w Warszawie, od tradycyjnych ćwiczeń technologia ta różni się znacznie większą intensywnością. Pole elektromagnetyczne stymuluje nie tylko mięśnie, ale też tkankę tłuszczową. Do ciała przykładana jest elektroda, która dostosowuje się do kształtu ciała i prowadzi do skurczu mięśni. Przy pomocy pola elektromagnetycznego można wymodelować różne obszary ciała – brzuch, ramiona, nogi czy pośladki. Zabieg wspomaga działanie treningów i przyspiesza odchudzanie.

Masaż podciśnieniowy, czyli endermologia

Endermologia to mało inwazyjna metoda stymulacji tkanek, która w naturalny sposób pobudza metabolizm komórkowy, przyczyniając się do uruchomienia takich mechanizmów, jak lipoliza (rozpuszczanie tkanki tłuszczowej) czy produkcja kolagenu w skórze. Masaż podciśnieniowy wykonywany jest w celu redukcji cellulitu, wyszczuplenia ciała i ujędrnienia skóry. Polega na zastosowaniu specjalnych, elektronicznie sterowanych rolek, które zasysają fałd skóry i rolują go w różnych kierunkach, aby pobudzić drenaż limfatyczny i zainicjować procesy regeneracyjne. Do uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie kilkunastu zabiegów z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu.

Kriolipoliza – zamrażanie tkanki tłuszczowej

Metoda ta polega na zamrażaniu złogów tłuszczu w kontrolowany i bezpieczny sposób – bez ryzyka odmrożenia. Chłodzenie ciała odbywa się przez powłoki skóry. Podczas zabiegu może dojść do obniżenia temperatury danego obszaru do maksymalnie -14°C. Efektem jest obumieranie komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są z organizmu na drodze procesów metabolicznych. Kriolipoliza wykonywana jest głównie w obrębie bryczesów, bioder, w górnej partii ud i na brzuchu. Seria zabiegów pozwala na zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru o około 20-40%.

Redukcja tkanki tłuszczowej falą akustyczną

Zabieg falą akustyczną pozwala w prosty i bezpieczny sposób pozbyć się cellulitu i miejscowej otyłości z różnych części ciała. Pod wpływem działania tej technologii dochodzi do rozbicia nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a także uelastycznienia i obkurczenia wiotkiej skóry. Fala akustyczna umożliwia skuteczną walkę nawet z cellulitem w III i IV stadium zwłóknienia. Zabieg ten polecany jest również jako terapia profilaktyczna osobom, u których pomarańczowej skórki jeszcze nie widać.

Szukasz miejsca, w którym poddasz się skutecznym zabiegom modelowania sylwetki? Odwiedź blog o medycynie estetycznej.

Comments are closed.