Coraz więcej kobiet chętnie korzysta z usług profesjonalnych manikiurzystek, które bazują na najlepszych metodach zdobienia paznokci. Najchętniej decydują się ma manicure bazujący na metodzie akrylowej lub hybrydowej. Te metody gwarantują niezwykłą trwałość paznokci.
Na czym polega manicure akrylowy?
Metoda akrylowa zdobienia paznokci polega na formowaniu sztucznej warstwy na paznokciu lub całego paznokcia z akrylowej masy. Ta metoda jest znana wielu kobietom od lat, choć przechodziła ona różne modyfikacje. Początkowo stylistki paznokci używały akrylu stomatologicznego, w wyniku którego paznokcie miały nieestetyczny wygląd. Były niesamowicie grube, mało elastyczne i niestety miały żółty kolor, który zdecydowanie pogarszał sytuacje.
Obecnie metoda akrylowa zdobienia paznokci jest wykonywana przez profesjonalne stylistki w salonach stylizacji paznokci. Akryl, który jest wykorzystywany jest bardziej elastyczny dzięki czemu manicurzystka bez problemu może wykonać każdy kształt paznokcia o odpowiedniej długości i szerokości dostosowany do wymagań i preferencji każdej klientki. Prawidłowo wykonane zdobienie jest trwałe przez około 4 tygodnie.
Kto może stosować metodę akrylową?
Tę stylizację paznokci wybierają głównie kobiety, które są bardzo zapracowane i cenią sobie trwałe, mocne i efektowne paznokcie. Ponad to osoby, które niestety nie mają wytrzymałych i zdrowych paznokci, również chętnie stosują tę metodę u siebie. Umiejętnie zaaplikowany akryl nie tylko wzmacnia paznokcie, ale może ukryć wszystkie mankamenty i urazy naturalnych paznokci. Aryl może także jedynie pełnić funkcję ochronną dla naturalnej płytki, dzięki czemu nasze naturalne paznokcie możemy zapuścić. Manicure akrylowy w żaden sposób nie przeszkadza rośnięciu naturalnego paznokcia.
Warto również wspomnieć, że akryl jest niezwykle odpornym materiałem. Prawidłowo zaaplikowany przetrwa w nienaruszonym stanie blisko miesiąc. Nie ma przeciwskazań co do moczenia akrylu w wodzie oraz wykonywania prac fizycznych, choć uderzenie takim paznokciem może być niezwykle bolesne.
Akryl początkowo ma bardzo sypką i suchą formę przypominającą swoją konsystencją proszek. Dopiero w połączeniu ze specjalnym płynem zwanym monomerem zmienia się w substancję o konsystencji żelu, z której następnie tworzymy paznokcia. Akryl samoistnie zastyga w ciągu paru minut, a więc należy go możliwie jak najszybciej uformować. Utwardzony akryl następnie należy poddać obróbce, czyli opiłować pilnikiem lub frezarką, by nadać paznokciowi upragniony kształt.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.
Comments are closed.