Nowoczesny ogród to dzisiaj nie tylko piękne rośliny i wypielęgnowana trawa – coraz więcej osób decyduje się na funkcjonalne zadaszenie przed domem, aby móc tam stworzyć wygodne miejsce wypoczynkowe. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce wypoczynkowe było dopasowane do konkretnych potrzeb? Co proponują producenci?

Zadaszenie przed domem – nowoczesne rozwiązania

Zaprojektowanie miejsca wypoczynkowego blisko domu nie jest trudne – wystarczą dopasowane do naszych potrzeb meble ogrodowe oraz zadaszenie przed domem. Zadaszenie może występować w formie nowoczesnej pergoli – taka konstrukcja nie tylko pozwoli nam częściej korzystać z odpoczynku blisko natury, ale też sprawi, ze otoczenie stanie się bardziej estetyczne i przyjemniejsze dla oka. Zadaszenie przed domem wznoszone jest na aluminiowych elementach malowanych proszkowo – zastosowanie takich materiałów sprawia, że konstrukcja jest zabezpieczona przed wilgocią oraz pojawianiem się ognisk rdzy. Na szczycie konstrukcji umieszczony jest dach: jest on wykonany z aluminiowych listew, które mogą być obracane wokół ich osi. O pozycji listew decydujemy sami – możemy pod pergolę wpuszczać więcej lub mniej promieni słonecznych. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej skutecznie chroni nas nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed deszczem. 

Zadaszenie przed domem i wygodne meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe wybrać, aby cieszyć się komfortem? Możliwości jest sporo. Jednym z ciekawszych rozwiązań są meble modułowe, które składają się z elementów możliwych do łączenia. Komplety modułowe sprawią, że miejsce wypoczynkowe będzie mogło zmieniać się zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Niewielkie złączki sprawią, że elementy meblowe złączymy ze sobą tworząc wygodną sofę narożną.

Comments are closed.