Wymiana stolarki okiennej wiąże się…z dużym bałaganem. No cóż, trzeba się z tym pogodzić, aby móc cieszyć się nową, wysoką jakością. Warto zwrócić uwagę na to, aby zamówić okna z montażem. Dlaczego? Oto kilka istotnych powodów.

Porządek w domu

Firma, która nie tylko sprzedaje okna, ale również zapewnia ich montaż, zadba o to, aby w domu znajdował się porządek. Tzn. po zakończonym montażu, gdzie ewentualne gruzy i inne śmieci, pojawiające się podczas takich prac remontowych, zostały usunięte. Na pewno trzeba będzie coś posprzątać, ale będzie tego zdecydowanie mniej niż by to było w przypadku dodatkowej ekipy, która osobno brałaby się za montaż okien. Okna z montażem zamówione w jednej firmie pozwalają na ograniczenie kłopotów. A po co ktoś miałby sobie ich dodatkowo dokładać? Montaż i zakup w jednej firmie pozwala również na ograniczenie dużej ilości błędów, jakie mogą wynikać z nieznajomości produktów.

Okna z montażem – gwarancja

Trzeba zawsze dopilnować, aby ta była jak najdłuższa. Często można jednak spotkać się z zapisem, że jeżeli ktoś zdecyduje się na montaż samodzielny lub przy pomocy firmy zewnętrznej, może być pewny tego, iż gwarancja zostanie skrócona. Co więcej, może zostać całkowicie anulowana. Dlaczego? Ponieważ to prawidłowy montaż okien ma wpływ na to, jak będą one sprawdzać się w przyszłości. Do tego, okna mogą zostać uszkodzone podczas montażu przez obcą firmę. Nie ma się więc co dziwić temu, że w takich wypadkach gwarancja może zostać skrócona lub nawet anulowana.  

 

Comments are closed.