Domy w stylu klasycznych rezydencji przyciągają wzrok i sprawiają, że nieruchomość prezentuje się doskonale. Domy takie posiadają zazwyczaj białe fasady, eleganckie kolumny czy zdobienia, jaskółki. Jakie okna do klasycznych rezydencji wybrać, aby stolarka okienna idealnie wpisywała się w tę stylistykę?

Okna do klasycznych rezydencji – wysokie okna ze szprosami

Klasyczne rezydencje charakteryzuje wysoka estetyka, przemyślana fasada domu, ale też porządek wokół, doskonale zorganizowana przestrzeń zielona. Okna do klasycznych rezydencji są elementem, który dodatkowo podnosi estetykę i sprawia, że budynek prezentuje się jeszcze lepiej. W rezydencjach stawia się na wysokie pomieszczenia – takie tez powinny być okna. Wpływa to nie tylko na odbiór domu z zewnątrz, ale też pozwala na wpuszczenie maksymalnej ilości naturalnego światła do wnętrza i oświetlenie go. Wysokie okna połączone z drzwiami tarasowymi niejako „otwierają” wewnętrzne salony na ogród – w ten sposób możliwe jest osiągnięcie przenikanie przestrzeni i minimalizowanie barier pomiędzy konkretnymi przestrzeniami.

Jakie okna do klasycznych rezydencji wybrać?

Możliwości jest sporo – okna do klasycznych rezydencji mogą być wykonane z PCV, drewna lub też w konstrukcji aluminiowo-drewnianej. W przypadku okien PCV atutem jest szeroka dostępność, szybki termin realizacji i atrakcyjne ceny. Okna takie posiadają dobry stosunek jakości do ceny. W przypadku okien drewnianych możemy mówić o wyjątkowej stolarce okiennej – drewno całkowicie zmienia odbiór otoczenia, świetnie izoluje przed hałasem. W przypadku okien drewnianych konieczne okaże się konserwowanie co jakiś czas. Dzięki temu drewno nie będzie podatne na wilgoć czy działanie zmiennych warunków atmosferycznych. W przypadku okien aluminiowo-drewnianych nadadzą one nowoczesnego szyku w rezydencjach

Comments are closed.