Choć to drzwi zewnętrzne określane są często mianem wizytówki domu, drzwi tarasowe nie wydają się wcale mniej istotnym rozwiązaniem. Duże przeszklenia, które często zajmują większą część ściany, nie tylko doświetlają wnętrze, ale również sprawiają, że staje się ono mniej typowe. Na co powinniśmy więc zwracać uwagę chcąc je kupić?

O tym warto pamiętać

Zakup drzwi tarasowych nie może być przypadkowy z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się przy tym to, że nie każde rozwiązanie dostępne w sprzedaży sprawdza się jednakowo dobrze. Pamiętajmy więc choćby o tym, jak ważne jest określenie szerokości przeszkolenia i ściany, na której mają się znajdować. Na takiej podstawie można określić choćby to, jaki sposób otwierania się drzwi sprawdzą się najlepiej. Choć to walory wizualne drzwi tarasowych są tymi, na które zwraca się uwagę w pierwszej kolejności, nie należy koncentrować się jedynie na nich. Jeśli drzwi nie będą łatwe w obsłudze, a korzystanie z nich nie będzie komfortowe – szybko przestaniemy je doceniać. Co gorsza, straci na tym również sam taras, a przecież mamy do czynienia z miejscem, które cieszy się coraz większą popularnością.

Ważne parametry drzwi tarasowych

Producenci drzwi tarasowych przekazują nam szereg informacji na temat ich parametrów. Warto się z nimi zapoznać, bo wiele z nich ma kluczowe znaczenie dla odczuwanego przez nas poziomu zadowolenia. Tu na pierwszy plan wysuwa się wodoszczelność. Przeważnie jest dzielona na 10 klas. Wszystkie niższe od klasy czwartej nie powinny znajdować się w centrum naszego zainteresowania, bo warunki atmosferyczne panujące w Polsce dadzą się tak nam, jak i samym drzwiom we znaki. Wodoszczelność nie jest jedynym parametrem drzwi tarasowych, na który dobrze jest zwrócić uwagę. Wcale nie mniej istotna jest również ich szczelność, a także współczynnik przenikania ciepła określający, jak wiele ciepła może wydostać się przez drzwi prowadząc, niestety, do zwiększenia wysokości rachunków płaconych za zużycie prądu. Zainteresować powinien nas również sposób otwierania drzwi. Klasyczne drzwi na taras konkurują dziś przecież z drzwiami przesuwnymi, a nawet – z harmonijkowymi, a każdy rodzaj posiada zarówno liczne zalety, jak i pewną listę wad.

Więcej informacji znajdziesz na stronie drzwi tarasowe.

Comments are closed.