Wśród wielu propozycji na meble ogrodowe czy tarasowe, warto zwrócić uwagę na fotel wiszący rattanowy. Fotel taki pozwoli na letni relaks blisko natury i domu jednocześnie, zapewni komfort i sprawi, że otoczenie strefy relaksu całkowicie zmieni swój charakter.

Dlaczego warto wybrać fotel wiszący rattanowy?

Nie ma wątpliwości, że fotel wiszący rattanowy to pomysł na taras, który całkowicie odmieni przestrzeń i nada estetyki. Fotel taki może być samodzielnym meblem, uzupełnionym jedynie stolikiem kawowym, jak również elementem większego kompletu. W obu opcjach fotel będzie zwracał uwagę, zmieniał charakter otoczenia. Przede wszystkim jednak fotel wiszący rattanowy zapewnia wysoką wygodę. Siedzisko fotela umieszczone jest w głębokim kokonie – wnętrze wypełnić można poduszkami i pledami. Fotel tego typu pozwoli oderwać się stopami od ziemi i swobodnie bujać w obłokach, oddając się marzeniom czy lekturze ulubionej książki.

Jak skonstruowany jest fotel wiszący rattanowy?

Nowoczesny fotel wiszący rattanowy łączy w sobie klasyczne piękno oraz innowacyjne rozwiązania. Konstrukcja oparta jest na elementach aluminiowych – zastosowanie tego tworzywa pozwoliło na zachowanie niskiej wagi mebla. Dodatkowo aluminium zabezpieczono przed działaniem wilgoci, korozją, odkształcaniem. Wierzch mebla tworzy plecionka z naturalnego rattanu – pnącze to pozyskiwane jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju. W praktyce oznacza to, że wykorzystanie pnączy rattanowych nie zaburza naturalnych ekosystemów i nie prowadzi do degradacji środowiska naturalnego. W okresie jesieni i zimy fotele rattanowe warto wnosić do domów, aby nie były one narażone na działanie wilgoci czy kurzu. Alternatywą jest zastosowanie wysokiej jakości pokrowców ogrodowych.

Comments are closed.