Pytanie, które zadaje sobie duża ilość osób, jakie zatrudnione są w kraju kwitnących tulipanów – czy należy mi się zwrot podatku z Holandii? Odpowiedź na to pytanie można poznać w holenderskim urzędzie skarbowym lub w polskim biurze rachunkowym.

Formalności do załatwienia

Może i bliskie spotkania z urzędem skarbowym, nie napawają nikogo radością. Warto się jednak przemóc, ponieważ zwrot podatku z Holandii związany może być ze znaczną sumą, jaka też wpłynie na konto poszczególnych osób. Jeżeli ktoś chciałby, to formalności do załatwienia, jakie powiązane są z tym tematem, może przekazać na ręce biura rachunkowego. Polskiego biura, które specjalizuje się w rozliczaniu osób, jakie pracują za granicą. Wielu jest takich Polaków, dlatego też nie ma się co dziwić temu, że i znacząca jest ilość biur, jakie są w stanie zapewnić tego typu usługi.

Czy każdy otrzyma zwrot podatku z Holandii?

Wszystko tak naprawdę zależne jest od indywidualnego przypadku. Warto jednak dowiedzieć się, kto ma obowiązek rozliczenia się z dochodów, jakie uzyskiwane były w Amsterdamie, a także w innych miastach, jakie należą do tego państwa. Otóż, z holenderskim urzędem skarbowym muszą rozliczyć się:

  • osoby na stałe zameldowane w Holandii,
  • takie, które otrzymały z urzędu zaproszenie do rozliczenia się,
  • osoby, jakie otrzymały druk deklaracji podatkowej Aangiftebrief.

O konieczności rozliczenia się muszą pamiętać także osoby, które “w danym roku podatkowym z kalkulacji zwrotu wynika niedopłata podatku dochodowego w kwocie wyższej niż 45 euro”. 

 

Comments are closed.