Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice małoletnich dzieci kuszeni są ofertami dodatkowych, nieobowiązkowych ubezpieczeń dla dziecka. Ubezpieczenie szkolne oferowane jest zazwyczaj w atrakcyjnych cenach, jednak jako kupujący nie mamy wpływu na wysokość konkretnych sum ubezpieczenia – wybrać możemy gotowy produkt. Ubezpieczenie szkolne warto więc kupić samodzielnie i samodzielnie określić, jakie mają być jego parametry.

Co powinno zawierać ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne oferowane przez najlepszych ubezpieczycieli w kraju to polisy roczne, obejmujące czas od rozpoczęcia roku szkolnego, aż po koniec wakacji. W praktyce więc nasze dziecko chronione jest nie tylko w czasie roku szkolnego, ale też podczas wypoczynku w trakcie lata. Ważne jest także to, że ubezpieczenie pokrywa wypadki, które miały miejsce zarówno w szkole, w domu, podczas zabaw blisko miejsca zamieszkania czy podczas wyjazdów zagranicznych. Co obejmuje ubezpieczenie szkolne? Przede wszystkim jest to trwały uszczerbek na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku, ale również jednorazowe świadczenie w razie pogryzienia czy ukąszenia. Ważnym aspektem ubezpieczenia jest zwrot kosztów leczenia ubezpieczonego dziecka. Ciekawym rozwiązaniem w polisie jest również zwrot kosztów za korepetycje, jeśli dziecko w wyniku nieszczęśliwego wypadku nie mogło uczestniczyć w lekcjach przez minimum siedem dni. 

Jak kupić ubezpieczenie szkolne?

Szukając ubezpieczenia szkolnego, w którym sami możemy zadecydować o wysokości sum ubezpieczenia warto zgłosić się do najlepszych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Przedstawią nam one interesujące oferty, a agenci wytłumaczą dokładnie jakie rozwiązania proponowane są w konkretnych pakietach. Ubezpieczeni szkolne zakupimy również przez Internet!

Comments are closed.