Mały salon z kuchnią to miejsce, które będzie pełnić różnorakie funkcje. Wiele osób zadaje sobie pytanie odnośnie tego, jak w takim miejscu umieścić wszystkie potrzebne meble. Ze spokojem – wszystko da się zrobić. Tylko nie można się niczym denerwować.

Meble niewielkich rozmiarów

Podczas aranżacji domu, mieszkania, jakichkolwiek pomieszczeń (nawet tych biurowych), należy pamiętać o jednej zasadzie. W małych pokojach powinny znaleźć się meble niewielkich rozmiarów. Dopiero w dużych pomieszczeniach można pozwolić sobie na nieco większe gabaryty wyposażenia. Dzięki temu harmonia zostanie zachowana. Nic więc dziwnego, że mały salon z kuchnią powinien stać się pomieszczeniem, gdzie powinny zagościć meble niskie, które nie będą przytłaczać całości. Niskie meble sprawią, że całe pomieszczenie (salon z kuchnią) będzie wydawał się wyższy, niż faktycznie jest.

Wygodny, mały salon z kuchnią

Obydwa pomieszczenia muszą być wygodne. Co do tego nikt nie ma wątpliwości. W kuchni musi zostać zachowany trójkąt roboczy, który będzie wpływał na wygodę pracy, a w salonie znaleźć się musi strefa wypoczynkowa. Zdecydowana większość osób zwraca uwagę na to, aby na samym środku stanęła wygodna sofa/narożnik, gdzie będzie można gromadzić się z innymi domownikami, ciesząc się wolnymi chwilami. Przy niej to powinien znaleźć się stolik na kawę, który zostanie w całości dopasowany rozmiarami do innych mebli, jakie będą się tu znajdować. Reszta wyposażenia zależna jest od indywidualnych potrzeb domowników. 

Comments are closed.