Duży taras aranżacje to ogrom możliwości, jakie można wykorzystać. Oczyma wyobraźni widzimy już te wspaniałe garden party, jakie będzie można w tym miejscu urządzić. Zanim jednak do tego dojdzie, czas na to, aby zadbać o całą wolną powierzchnię.

Duży taras aranżacje – zadaszenie czy też nie?

Zanim jednak cokolwiek w tym miejscu zostanie postawione, należy zwrócić uwagę na zadaszenie. Warto je wykonać, czy też nie? Na tego typu pytanie można odpowiedzieć w dwojaki sposób. Tak, jak najbardziej można postarać się o stałe zadaszenie, które będzie zdecydowanie trwalsze niż parasol ogrodowy. Aczkolwiek – czy warto wykonać zadaszenie nad całym tarasem? Może warto pomyśleć o tym, aby część zostawić odkrytą – co może przysłużyć się m.in. roślinom, jakie zostaną ustawione w tej części. Dzięki temu pozostanie również nieco wolnego miejsca na to, aby móc zażywać kąpieli słonecznych, skutkujących piękną opalenizną.

Rośliny na tarasie

Skoro ma się już duży taras aranżacje, to może warto pomyśleć o tym, aby ustawić tam rośliny doniczkowe? Cała przestrzeń wyglądać będzie wtedy zdecydowanie przyjemniej. Niech nikt nie zapomina o tym, że odpoczynek w otoczeniu natury, jest zdecydowanie przyjemniejszy. Krzewy, byliny, rośliny jednoroczne i dwuletnie, cebulowe oraz zioła i warzywa – je wszystkie można umieścić w doniczkach na tarasie. Co więcej, można postarać się o miniaturki drzew, które świetnie odnajdą się w doniczkach. Jeżeli ktoś ma możliwość, to drzewa może posadzić dookoła tarasu, bezpośrednio w ziemi. 

 

Comments are closed.