Kochasz słońce, ale lubisz czasem odetchnąć od wszechobecnego upału? Zastanawiasz w jaki sposób uzyskać fajne, zacienione miejsce w swoim ogrodzie, gdzie znajdziesz chwilę schronienia w gorący, letni dzień? Sprawdź, jakie masz możliwości.

Cień w ogrodzie – jak go uzyskać?

Jedną z możliwości jest dobór odpowiednich roślin, ale aby móc cieszyć się cieniem z drzew owocowych najczęściej potrzeba sporo czasu, aby urosły one na tyle, by zapewnić odrobinę ulgi przed słońcem. Nie jest to zatem rozwiązanie idealne, bo wymaga sporo czasu. Zatem co w zamian?

Świetnym, a równie naturalnym rozwiązaniem są rośliny pnące, chociaż w tym przypadku trzeba będzie zainwestować również w pergolę, która podtrzymywałaby roślinność. Rozwiązanie lepsze, a możliwość uzyskania efektu znacznie szybsza. Fajnym rozwiązaniem są pergole, pod którymi umieszczone są ławeczki, które możesz znaleźć tutaj gardenspace.sk/zahradne-slnecniky. Jest to połączenie funkcjonalności i wygody, a taka pergola stanowi bardzo ciekawy i naprawdę estetyczny element aranżacji ogrodu.

Elementy aranżacyjne

Jeśli nie masz wiele pojęcia o roślinach, nie wiesz, jakie wybrać i jak je później pielęgnować, to możesz zdecydować się na elementy aranżacji ogrodu dostępne w sklepach. Altanki, daszki czy parasol – możliwości jest naprawdę wiele, a wybór możesz dostosować do własnych preferencji, aby był odpowiednio dopasowany do całej aranżacji ogrodu lub tarasu. Parasole to najprostsze rozwiązanie, które jest mobilne i można postawić wszędzie tam, gdzie akurat potrzebujesz. Jeśli chcesz zyskać zadaszenie tarasu, to świetnym rozwiązaniem mogą być np. markizy.

 

Comments are closed.

aubezpieczenia.pl zobacz https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/