Kask jeździecki jest zdecydowanie lepszą propozycją, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w siodle. Tak, toczki znane są od lat, ale to jednak kaski mocniej osłaniają głowę jeźdźca. Może i nie tak łatwo wybrać taki kask, ale jednak należy zadbać o obecność takiego elementu na głowie.

Kask jeździecki przylegający do głowy

Kask nie może być zbyt luźny. Jeżeli mając go na głowie, zsuwa się on w dowolną stronę, to potrzebny będzie inny model. Z kolei nie może on powodować zbyt dużego ucisku na głowie. Kaski muszą przylegać do głowy, aby zapewnić maksimum ochrony. Należy pamiętać o tym, aby zwracać uwagę na takie modele, które posiadają europejski certyfikat bezpieczeństwa. Może i na pierwszy rzut oka wydają się one nieco bardziej toporne – w szczególności, jeżeli porówna się je do toczków – ale tak nie jest. Współczesne kaski jeździeckie to starannie dopracowane konstrukcje, które dzięki swojej wadze są bardzo lekkie, a do do tego estetycznie wykonane.

Regulowane kaski na głowę

Jeżeli ktoś obawia się tego, że wybierze niedopasowany kask jeździecki, powinien postawić na model regulowany ze specjalnym pokrętłem z tyłu. Świetnie sprawdza się on w przypadku małych dzieci, których obwód głowy zmienia się mocno. Aczkolwiek, również dorośli mogą pomyśleć o tego typu kaskach, które są w stanie ułatwić zakupy. Warto jednak sprawdzić, czy pokrętło wykonane jest z solidnych materiałów. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że kask będzie w stanie wytrzymać przez naprawdę długi czas, służąc odpowiednią ochroną na głowie. 

 

Comments are closed.