Nowoczesne meble ogrodowe zachwycają elegancją, trwałością oraz nawiązaniem do obowiązujących trendów. Nie trzeba wiele, by z ich pomocą wykreować niebanalną przestrzeń do odpoczynku. Co warto wiedzieć o dostępnych obecnie meblach ogrodowych?

Wybieramy idealne meble do ogrodu

Szeroki wybór mebli ogrodowych daje możliwość stworzenia aranżacji swoich marzeń – przekonują projektanci. Na polskim rynku bez trudu znajdziemy meble odpowiednie zarówno do ogrodów nowoczesnych, klasycznych, aranżacji loftowych, skandynawskich czy prowansalskich. Dostępne meble tworzone są przede wszystkim z lekkiego aluminium, ale również tworzyw syntetycznych, lin polipropylenowych, siatek polietylenowych. Materiałem wykorzystywanym do tworzenia niebanalnych stołów ogrodowych jest lite drewno. Wśród mebli ogrodowych królują komplety wypoczynkowe, jak również zestawy kawowe oraz meble jadalniane. Oznacza to, że ogród można zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami. Inspiracji na aranżację warto szukać na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok.

Jak osłonić miejsce wypoczynkowe przed silnym słońcem?

Odpoczynek blisko natury to sama przyjemność – warto jednak pamiętać, że miejsce do relaksu w ogrodzie czy na tarasie powinno być odpowiednio osłonięte przed słońcem. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienia się dzisiaj parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji, przez co możliwe jest idealne dopasowanie kąta padania cienia. Czasza parasola może mieć nawet 4 metry długości – tak obszerna czasza z pewnością zacieni wybrany obszar. Czasze parasoli tworzone są z tkanin technicznych, wysoce odpornych na ścieranie, płowienie. Powłoka poliuretanowa sprawia, że parasol ochroni zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Alternatywą może być rozłożysta pergola, której dach wykonany jest z aluminiowych lameli, mogących obracać się wokół własnej osi.

 

 

Comments are closed.