Czy wiedziałeś, że z Twojego domu może uciekać nawet 30% ogrzanego powietrza? Straty ciepła negatywnie wpływają na komfort domowników oraz generują duże straty finansowe. Aby zminimalizować je do minimum, warto wymienić standardowe okna na modele o zawansowanej konstrukcji spełniającej restrykcyjne normy obowiązujące w budownictwie ekologicznym. Czym charakteryzują się nowoczesne okna energooszczędne? Sprawdź!

Nowoczesne okna energooszczędne – większy komfort, mniejsze rachunki

Najważniejszym parametrem świadczącym o energooszczędności okien jest parametr Uw (przenikania ciepła). Standardowo w budynkach mieszkalnych montuje się okna o Uw niższym niż 1,1 W/(m2K). Odpowiedzią na potrzeby innowacyjnego budownictwa energooszczędnego są modele o Uw niższym niż 0,8 W/(m2K). Odpowiednio uszczelnione okna z trójszybowym pakietem są szczelną barierą dla ogrzanego wewnątrz domu powietrza i chłodnych podmuchów z zewnątrz. Ich dodatkowym atutem jest zdolność tłumienia dźwięków.

Po czym poznać, że nowoczesne okna energooszczędne są warte swojej ceny? Zanim wybierzesz konkretny model, sprawdź, czy posiada on certyfikaty potwierdzające ich jakość. Możesz mieć pewność, że inwestycja w solidne okna o standardzie potwierdzonym przez niezależne instytuty szybko zwróci się w postaci niskich rachunków za ogrzewanie.

Montaż ma znaczenie!

Pamiętaj o tym, że nawet najlepsze okna nie będą dobrze spełniać swojego zadania, jeśli nie będą zamontowane zgodnie z zasadami tak zwanego „ciepłego montażu”. Jeśli nie chcesz wyrzucić pieniędzy w błoto i borykać się z problemem nieszczelnych okien, zleć montaż nowych okien fachowcom.

 

 

Comments are closed.